MenuMenu główne
Powiat Poznański



Relacje

Warto przejść Bobrowy szlak

Bobrowy szlak

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody warto spędzać czas na świeżym powietrzu. My zachęcamy do rodzinnych spacerów i ciekawego spędzania wolnego czasu czyli odwiedzenia ścieżki przyrodniczej „Bobrowy szlak” w rejonie Czmońca. Wiedzie ona malowniczymi terenami Rogalińskiego Parku Krajobrazowego.

– Ścieżka została wytyczona w obrębie trasy zalewowej doliny Warty. Możemy z niej obserwować przede wszystkim: łąki nadrzeczne, kompleksy leśne czy też podziwiać pomnikowych rozmiarów dęby i towarzyszące im zwierzęta takie jak na przykład bobry. Na ścieżce znajduje się dziewięć przystanków, które opatrzone są tablicami dydaktycznymi. Z nich możemy uzyskać informacje, w jakim miejscu się znajdujemy, jakie wartości przyrodnicze czy też kulturowe można na nich dostrzec, ale też jak zachowywać się w środowisku naturalnym – mówi Hanna Nowak z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Ciekawym punktem Bobrowego szlaku jest 14-metrowa wieża widokowa. Z góry rozpościera się widok na urokliwe tereny rogalińskiego parku. Do wieży można dotrzeć podążając czerwoną ścieżką – jedną z trzech na trasie bobrowego szlaku. – Długość ścieżki dydaktycznej bobrowego szlaku wynosi około 8 kilometrów i można ją pokonać w trzech wariantach, w zależności od chęci i możliwości fizycznych czy też kto nam towarzyszy. Na ścieżce znajdziemy infrastrukturę turystyczną w postaci ławostołów czy też parkingu, więc w zależności od kierunku dojazdu możemy przejechać z dwóch stron i odpocząć też sobie w otoczeniu piękna przyrody – dodaje Hanna Nowak.

Bobrowy szlak zachwyca turystów swoim pięknem o każdej porze roku. To wspaniale spędzony czas na łonie natury. Rogaliński Park Krajobrazowy, na terenie którego znajduje się szlak jest jednym z czternastu parków krajobrazowych w województwie wielkopolskim.

Autor: Arlena Ambroziak

O kolejnej ścieżce poznawczej “Kraina Modrej Przygody” dowiesz się tutaj. Ścieżka znajduje się w sąsiedztwie siedziby Gospodarstwa Szkółkarskiego Odrzykożuch  i Jeziora Modrego (Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka).

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 października 2020