MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Ważna inwestycja w Mosinie

ul. Sowiniecka w Mosinie

Po latach starań i przygotowań rozpoczęła się jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Mosinie: przebudowa ulicy Sowinieckiej. To efekt trójstronnego porozumienia, które podpisały powiat poznański, gmina Mosina oraz AQUANET. Prace koordynuje Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Ulica Sowiniecka łączy centrum Mosiny z pobliskim Sowińcem. Stanowi też dojazd do Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie. A to oznacza, musi być przystosowana do obsługi ciężkich pojazdów. – Od lat przygotowywaliśmy się do przebudowy Sowinieckiej. Zależało nam, by połączyć nasze prace drogowe z zadaniami gminy oraz spółki AQUANET – wyjaśnia Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Powiat poznański nie mógł wcześniej przebudować drogi choćby z uwagi na realizacje innych inwestycji w tym rejonie. W szczególności budowy należącej do spółki AQUANET Stacji Uzdatniania Wody, a także modernizacji linii kolejowej Poznań – Wrocław.

W zeszłym roku podpisane zostało trójstronne porozumienie pomiędzy powiatem poznańskim, gminą Mosina oraz spółką AQUANET. Na jego mocy powiat poznański wymieni konstrukcję jezdni, zbuduje chodnik oraz zatoki postojowe, przebuduje i rozbuduje kanalizację deszczową oraz przebuduje sieć telekomunikacyjną. Gmina Mosina zbuduje kanał sanitarny wraz z przyłączami i dołoży pieniędzy do przebudowy drogi, a spółka AQUANET wymieni sieć wodociągową.

– We wtorek, 16 czerwca podpisaliśmy umowę z wykonawcą, firmą STRABAG. Dzień później plac budowy został przekazany i prace się rozpoczęły – mówi Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. Inwestycja potrwa do listopada 2020. Całość prac szacowana jest na ponad 8 mln zł. Sfinansowana zostanie z budżetów powiatu poznańskiego, gminy Mosina i spółki AQUANET.

Autor: Katarzyna Fertsch

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 czerwca 2020