MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sie 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Ważna inwestycja w Mosinie

ul. Sowiniecka w Mosinie

Po latach starań i przygotowań rozpoczęła się jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w Mosinie: przebudowa ulicy Sowinieckiej. To efekt trójstronnego porozumienia, które podpisały powiat poznański, gmina Mosina oraz AQUANET. Prace koordynuje Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu.

Ulica Sowiniecka łączy centrum Mosiny z pobliskim Sowińcem. Stanowi też dojazd do Stacji Uzdatniania Wody w Mosinie. A to oznacza, musi być przystosowana do obsługi ciężkich pojazdów. – Od lat przygotowywaliśmy się do przebudowy Sowinieckiej. Zależało nam, by połączyć nasze prace drogowe z zadaniami gminy oraz spółki AQUANET – wyjaśnia Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

Powiat poznański nie mógł wcześniej przebudować drogi choćby z uwagi na realizacje innych inwestycji w tym rejonie. W szczególności budowy należącej do spółki AQUANET Stacji Uzdatniania Wody, a także modernizacji linii kolejowej Poznań – Wrocław.

W zeszłym roku podpisane zostało trójstronne porozumienie pomiędzy powiatem poznańskim, gminą Mosina oraz spółką AQUANET. Na jego mocy powiat poznański wymieni konstrukcję jezdni, zbuduje chodnik oraz zatoki postojowe, przebuduje i rozbuduje kanalizację deszczową oraz przebuduje sieć telekomunikacyjną. Gmina Mosina zbuduje kanał sanitarny wraz z przyłączami i dołoży pieniędzy do przebudowy drogi, a spółka AQUANET wymieni sieć wodociągową.

– We wtorek, 16 czerwca podpisaliśmy umowę z wykonawcą, firmą STRABAG. Dzień później plac budowy został przekazany i prace się rozpoczęły – mówi Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. Inwestycja potrwa do listopada 2020. Całość prac szacowana jest na ponad 8 mln zł. Sfinansowana zostanie z budżetów powiatu poznańskiego, gminy Mosina i spółki AQUANET.

Autor: Katarzyna Fertsch

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 czerwca 2020