Plakat Biała Sobota

Ważna wygrana Liderek

koszykarki lidera swarzędz

Koszykarki Lidera Swarzędz odniosły cenne zwycięstwo w rozgrywkach I ligi. Ekipa z powiatu poznańskiego tym razem podejmowała drużynę Isands Wichoś Jelenia Góra. – To był bardzo ważny mecz dla układu tabeli, ponieważ nasze dziewczyny ostatnio zanotowały serię porażek, spowodowaną kontuzjami czołowych zawodniczek. W tym spotkaniu do gry wróciły już jednak dwie Magdy: Wojdalska i Ratajczak. Magda Ratajczak jeszcze nie w pełnym wymiarze czasowym, co jednak nie przeszkodziło jej zanotować double-double, 11 punktów i 15 zbiórek – mówi Marcin Madanowski, kierownik sekcji w swarzędzkim klubie.

Podopieczne trenera Tomasza Eicherta dobrze weszły mecz i prowadziły przez całe spotkanie, 26-17 po pierwszej kwarcie i dziesięcioma punktami do przerwy. – W jej trakcie odbyły się dwie miłe uroczystości. Jako pierwsze na parkiet wyszły młode Liderki, które otrzymały pamiątkowe statuetki za zdobyte punkty. Były to: Natalia Polak za 1000 i Nikola Littwin, Weronika Stachowiak, Jagoda Gliszczyńska, Iga Nitschke oraz Maja Tomczak za 100 punktów na swoim koncie. Drugą uroczystością było oficjalne wręczenie nominacji do kadry dziewcząt WZKosz na XXX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży Małopolska 2024, która odbędzie się w dniach 28.02-03.03 w Krakowie – relacjonuje Marcin Madanowski.

Wśród nominowanych zawodniczek znalazły się wychowanki Lidera: Laura Chmielewska, Nadia Michalak, Julia Trząsalska oraz Alicja Rogowy jako rezerwowa, a także Milena Nowak z UKS Victorii Plewiska, grająca w Swarzędzu na umowie szkoleniowej. – Po tej przerwie Liderki nie straciły koncentracji i powiększały sukcesywnie przewagę. Najlepszy swój mecz w lidze rozgrywała Martyna Kupczyk, która w minionym tygodniu skończyła 18 lat. Rzuciła rekordowe 16 punktów, w tym 3 trójki. W końcówce szalone rzuty gości wprowadziły trochę nerwowości i zniwelowały przewagę do 6 oczek. Lider ostatecznie pokonał jednak rywala z Jeleniej Góry 76:70 – dodaje. Przed Liderkami zostały bardzo ważne cztery mecze, które zadecydują o ich ewentualnym awansie do fazy play-off.

Lider Swarzędz – Isands Wichoś Jelenia Góra 76:70
Lider: Kupczyk 16, Wojdalska 13, Ratajczak 11, Urbaniak 11, Siwińska 10, Bartczak 4, Maj 3, Rogulska 2, Szuba, Littwin.

Opublikowano: 28 lutego 2024