Ważne zwycięstwa młodzieży

koszykarki lidera rocznik 2008

Koszykarki UKS Lider Swarzędz nie zaliczą swojego ostatniego meczu I-ligowego do udanych, bowiem przegrały 65:80 z zespołem Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie. – Nasze zawodniczki nic nie mogły poradzić na fantastycznie dysponowane rzutowo rywalki. Trener Anna Talarczyk próbowała różnych rozwiązań, ale tego dnia to drużyna przyjezdna była lepsza. O porażce zadecydowała przegrana walka na deskach i pierwsza kwarta, która zakończyła się wynikiem 11:24 – relacjonuje Marcin Madanowski, kierownik zespołu.

Wydarzeniem spotkania był powrót na parkiet, po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją, Magdaleny Dedio. Swój mecz przegrały także II-ligowe rezerwy swarzędzkiego klubu, które uległy na wyjeździe Ostrovii Ostrów 53:88. – W związku z dużą intensywnością spotkań zagraliśmy tam w bardzo mocno okrojonym składzie. Znalazły się w nim m.in. cztery kadetki, które zdobyły w sumie 12 punktów – mówi Marcin Madanowski.

W ostatnim czasie cenne zwycięstwa odniosły za to drużyny młodzieżowe Lidera. – To był tydzień bardzo ważnych meczów dla naszych młodych koszykarek. W minioną środę juniorki starsze U19 grały na wyjeździe z MUKS Poznań. Zwycięstwo zapewniało nam awans do półfinału mistrzostw Polski oraz półfinału młodzieżowego Pucharu Polski. Ostatecznie, po dramatycznym meczu udało się pokonać rywalki 58:54, choć jeszcze na 5 minut przed końcem rywalki prowadziły sześcioma punktami – opisuje kierownik zespołu.

– W sobotę w Lesznie, kadetki U15 grały równie ważny mecz z Tęczą Leszno. Emocje były podobne, bo w dramatycznych okolicznościach podopieczne trener Magdaleny Dedio zwyciężyły 57:53, głównie dzięki wygranej 19:10 czwartej kwarcie. Zwycięstwo to przedłuża szansę Liderek na awans do rozgrywek strefowych – dodaje. Dzień później młodziczki starsze U13 rozegrały pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej, w którym wysoko pokonały Rawię Rawicz 63:27.

koszykarki lidera rocznik 2008Młodziczki starsze U13 Lidera Swarzędz (fot. Lider)

I liga: UKS Lider Swarzędz – Dijo Maximus GOKiS Kąty Wrocławskie 65:80
Lider: Żukowska 16, Marta Urbaniak 15, Kotula 15, Wojdalska 9, W. Flaszak 5, Hantys 3, Martyna Urbaniak 2, Plackowska, Potraca,  Siwińska, Dedio, Urban.

II liga: Ostrovia Ostrów – UKS Lider Swarzędz 53:88
Lider: Urban, O. Flaszak 11, Maj 8, Hantys 7, Potraca 6, Kubiak 4, Majchrzak 2, Owczarz, Fornalik, Stańczewska.

juniorski starsze U19: MUKS Poznań – UKS Lider Swarzędz 54:58
Lider: W. Flaszak 21, O. Flaszak 12, Martyna Urbaniak 10, Żukowska 10, Plackowska 4, Rubach 1, Majchrzak, Krzywińska, Fornalik.

kadetki U15: Tęcza Leszno – UKS Lider Swarzędz 53:57
Lider: Polak 18, K. Maj 15, Kubiak 14, A. Maj 4, Owczarz 4, Łuczak 2,  Zawieja, Janicka, Gibki, G. Flaszak, Sznajder.

młodziczki starsze U13: UKS Lider Swarzędz – Rawia Rawicz 63:27
Lider: A. Maj 15, G. Flaszak 12, Sikora 12, Kobylińska 7, Sznura 5,  Kuchcińska 4, Zając 2, Mierzejewska 2, Siejak, Buszewska, Bącalska.