Zapowiedzi
Wybieramy najlepsze pączki
Wśród mieszkańców naszego regionu wielbicieli pączków nie brakuje – tych tradycyjnych, z konfiturą oraz innych, z wymyślnymi nadzieniami lub z dziurką, w kolorowym lukrze. Czy zdecydują się podjąć wyzwanie i wybiorą najlepszy smak? Już 21 lutego będzie można spróbować wspaniałych wyrobów od lokalnych cukierników. By zostać członkiem tzw. konsumenckiej kapituły konkursowej należy zgłosić się w zabawie facebookowej Szlaku Kulinarnego „Smaki Powiatu Poznańskiego” i do dnia 16 lutego odpowiedzieć na fundamentalne pytanie – dlaczego to ja powinnam/powinienem zostać członkiem jury? Instytut Skrzynki, powiatowa instytucja kultury organizująca te apetyczną konkurencję, wybierze najlepsze odpowiedzi.
Drugim sposobem na możliwość zasiadania w jury jest udział w konkursie na antenie Radia Emaus podczas audycji „Spotkania przy kawie” 14 lutego o godz. 17:30 poświęconej pączkom. Członkowie dwóch kapituł konkursowych zbiorą się w poniedziałek 21 lutego o godz. 11.30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Poznaniu przy ul. Słowackiego 8 (IV piętro) i przyznają nagrody i wyróżnienia w kategorii pączków tradycyjnych oraz innych. Pierwszą kapitułę będą stanowić konsumenci, drugą zaś zaproszeni eksperci kulinarni. Ponadto smakołykom z powiatu poznańskiego przyznane zostaną certyfikaty za „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego”.
Nagrody finansowe ufundowane przez Instytut Skrzynki otrzymają laureaci pierwszego (500 zł), drugiego (300 zł) oraz trzeciego miejsca (200 zł). Na laureatów czekają również inne, liczne nagrody. W konkursie mogą wziąć udział cukiernie, piekarnie, obiekty gastronomiczne oraz koła gospodyń wiejskich z całej Wielkopolski przesyłając zgłoszenie do 20 lutego drogą e-mailową. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie szlaku kulinarnego. Konkurs organizowany jest w ramach akcji produkt/danie miesiąca organizowanej przez Instytut Skrzynki: w lutym jest to pączek. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął starosta poznański Jan Grabkowski.
O konkursie w TVP3 Poznań TUTAJ
Źródło: Instytut Skrzynki