Wygrane Tarnovii i Lidera

koszykarki lidera swarzędz

Koszykarze Tarnovii Basket Tarnowo Podgórne odnieśli kolejne zwycięstwo w II-ligowych rozgrywkach. Zespół z powiatu poznańskiego tym razem pokonał 79:71 na wyjeździe Śląsk Wrocław. – Czwartą wygraną w rozgrywkach zapewniła nam świetna pogoń w czwartej kwarcie. Przez trzy wcześniejsze części meczu prowadziła bowiem wrocławska młodzież. Ostatnie 10 minut zagraliśmy jednak idealnie, i to po obu stronach boiska. Zaczęły nam wpadać “trójki” i to dało wygraną – czytamy na stronie klubu.

Zwycięski rzut w ostatniej sekundzie poprzedniego meczu ligowego najwyraźniej uskrzydlił Łukasza Kupczyńskiego, który w stolicy Dolnego Śląska zdobył 22 punkty, a do tego dołożył jeszcze 4 przechwyty, 3 asysty i 2 zbiórki. W tym tygodniu koszykarzy Tarnovii czekają dwa mecze. W środę (godz. 19.00), na wyjeździe z niepokonanymi Rycerzami Rydzyna oraz w sobotę (godz. 16.00) u siebie z IgnerHome AZS Basket Nysa. Oba spotkania będzie można obejrzeć na żywo w internecie.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Tarnovia Basket 71:79
Tarnovia: Kupczyński 22, Taisner 16, Krawiec 9, Pawełczyk 8, Antczak 8, Dolata 7, Mowlik 5, Stefanowicz 4, Pawlak 0.

O II-ligowe punkty walczyły również rezerwy Lidera Basket Swarzędz. – Nasz juniorski skład doskonale poradził sobie w pojedynku we własnej sali z MUKS Bydgoszcz i wygrał kolejny mecz – informuje klubowa strona. Dziewczyny ze Swarzędza od początku kontrolowały wydarzenia na parkiecie i rozbiły rywalki 114:55. Występujący w I lidze pierwszy zespół Lidera w ten weekend nie grał.

UKS Lider Basket Swarzędz – MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 114:55
Lider: Hantys 31, Żukowska 16, Rubach 15, Urbaniak 12, O. Flaszak 12, W. Flaszak 8, Plackowska 6, Krzywińska 6, Majchrzak 4, Maj 4.

koszykarki lidera swarzędzII-ligowe koszykarki Lidera wygrały kolejny mecz (Fot. Lider Swarzędz Facebook)

Opublikowano: 16 listopada 2020