Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Mar 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Wyróżnienie dla PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu został wyróżniony jako jedyny urząd pracy z Wielkopolski, przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, za efektywną i skuteczną obsługę spraw z zakresu legalizacji pracy cudzoziemców w roku 2019.

PUP w Poznaniu corocznie plasuje się w czołówce urzędów pracy pod względem liczby zarejestrowanych oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom.  W roku ubiegłym zarejestrowano łącznie 62 343 oświadczenia. Największa liczba oświadczeń dotyczyła zamiaru zatrudnienia obywateli Ukrainy.

Ponadto w 2019 roku urząd wspierał różnorodne inicjatywy na rzecz rozwoju współpracy z pracodawcami zainteresowanymi zatrudnianiem cudzoziemców. W marcu minionego roku urząd zorganizował w swojej siedzibie Dzień Otwarty dla pracodawców, podczas którego przedsiębiorcy mieli okazję nie tylko zapoznać się z przepisami regulującymi legalizację pracy cudzoziemców w Polsce, ale także wyjaśnić pojawiające się wątpliwości wraz z pracownikami merytorycznymi PUP.

W listopadzie 2019 r. w związku z rosnącym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców zatrudnianiem cudzoziemców, urząd zorganizował także spotkanie dla nich w tym zakresie. Spotkanie obejmowało trzy bloki tematyczne: zasady wydawania informacji starosty poznańskiego o braku możliwości zaspokojenia potrzeb kadrowych pracodawcy, praktyczne wskazówki dotyczące rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi, zasady wydawania zezwoleń na pracę sezonową. Spotkanie miało charakter praktycznych wskazówek dla przedsiębiorców z zakresu interpretacji przepisów prawnych, zasad wypełniania dokumentów, analizę najczęściej popełnianych błędów. Urząd aktywnie włączył się także w inicjatywę Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, t.j. udział w Dniu Otwartym dla Cudzoziemców. Na stoisku informacyjnym zainteresowani mogli uzyskać porady dotyczące legalizacji pracy w Polsce w zakresie rejestracji oświadczeń o powierzeniu pracy cudzoziemców, wydawania zezwoleń na pracę sezonową czy wsparcia urzędu dla obcokrajowców posiadających prawo pobytu i pracy w Polsce.

autor: Agnieszka Kownacka

 

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 30 stycznia 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum