Zabrakło skuteczności

koszykarka lidera swarzędz

I-ligowe koszykarki Lidera Swarzędz przegrały 44:66 wyjazdowy mecz w Jeleniej Górze z tamtejszą drużyną Isands Wichoś. Ekipa z powiatu poznańskiego w tym spotkaniu musiała sobie radzić bez Magdy Pisery. W jej barwach zadebiutowała natomiast Daryna Polomariuk i tym samym została pierwszą zagraniczną koszykarką w historii klubu. – PZKosz wyraża zgodę na grę jednej takiej zawodniczki w drużynie. W szczególności z objętej wojną Ukrainy, pod warunkiem jednak, że nie przyjechała ona grać w koszykówkę, tylko do pracy lub na studia – wyjaśnia Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

Sam mecz w Jeleniej Górze początkowo był wyrównany. – Pierwsza kwarta zakończyła się dwupunktowym prowadzeniem rywalek. Głównie dlatego, że nasz zespół zanotował wówczas, tak jak i zresztą w całym meczu, za dużo strat. W efekcie w połowie meczu przegrywaliśmy 24:32. W trzeciej odsłonie dziewczynom udało się zniwelować część strat, ale mimo dobrej gry w obronie i niezłej w ataku, tego dnia szwankowała skuteczność. No, a w czwartej kwarcie rywalki postawiły strefę, na którą podopieczne trenera Tomasza Eicherta nie znalazły już odpowiedzi – dodaje.

W niedzielę o godz. 14.00 w hali Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się ostatni mecz pierwszej rundy I ligi. – Będziemy podejmować wówczas AZS Politechnikę Koronę Kraków – sąsiada w ligowej tabeli, więc śmiało można powiedzieć, że będzie to mecz o 4 punkty. Dodam tylko, że w przerwie spotkania odbędzie się kolejna odsłona akcji „Wrzuć Misia na boisko”. Na parkiet “wtargną” maskotki rzucone przez kibiców, które przekażemy Fundacji Eisenhowera, która przekaże je potrzebującym dzieciom. Zapraszamy wszystkich kibiców do zabawy – kończy Marcin Madanowski.

Isands Wichoś Jelenia Góra – Lider Basket Swarzędz 66:44
Lider: Wojdalska 13, Wdowiuk 9, Ratajczak 8, Rogulska 6, K. Maj 4, Kubiak 2, Kupczyk 2, A Maj, Łuczak, Polomariuk.

Opublikowano: 14 grudnia 2022