Zabrakło trochę szczęścia

koszykarki lidera swarzędz

Koszykarki I-ligowego Lidera Swarzędz zakończyły rundę zasadniczą. W ostatnim meczu podejmowały ENEA AZS AJP Gorzów. -To spotkanie decydowało o tym, które miejsce zajmą swarzędzanki przed fazą play-off. – Zwycięstwo 11 punktami dawało nam miejsce siódme, a każdy inny wynik spychał nas oczko niżej. Mecz zaczął się od wyrównanej gry, ale niestety od stanu 9:8 gorzowianki zdobyły 10 punktów i po 10 minutach prowadziły 22:14. Druga kwarta to ponownie wyrównana gra, ale z niewielkim wskazaniem na rywalki. Do przerwy ich przewaga wzrosła do 11 punktów, bo prowadziły 40:29 – relacjonuje Marcin Madanowski, kierownik zespołu.

– Trzecia kwarta była na remis i nic nie zwiastowało emocji, jakie miały miejsce w czwartej odsłonie. Po rzucie za trzy punkty Wiktorii Flaszak na 2,5 minuty przed końcową syreną na tablicy wyników pojawił się bowiem remis 57:57. Końcówka to już była prawdziwa wojna nerwów. Nam zabrakło w niej trochę szczęścia, bo kluczowy rzut za trzy punkty Oli Żukowskiej wypadł z kosza, a w odpowiedzi za trzy trafiła Wiktoria Kuczyńska. Gorzowianki przypieczętowały zwycięstwo celnymi rzutami wolnymi i mecz zakończył się wynikiem 64:58 – dodaje.

Podopiecznym trener Anny Talarczyk na pewno należą się jednak brawa za walkę do samego końca. – Po tej porażce rundę zasadniczą zakończyliśmy z bilansem 6-12 i na ósmym miejscu w swojej grupie. W pierwszej rundzie play-off zagramy z mistrzem grupy B, ale jeszcze nie wiemy kto to będzie – mówi Marcin Madanowski. Rezerwy klubów ze Swarzędza i Gorzowa zmierzyły się ze sobą również w II lidze. W tym przypadku lepsze był zespół z powiatu poznańskiego wygrywając 63:50. Dzień wcześniej Liderki zagrały jeszcze jeden mecz w Bydgoszczy, gdzie grając składem złożonym tylko z juniorek, ograły MUKS Bydgoszcz 105:44

koszykarki lidera swarzędzW dwumeczu z Gorzowem Liderki zanotowały bilans 1-1. W I lidze przegrały 58:64, a w II zwyciężyły 63:50

W miniony weekend grały również drużyny młodzieżowe ze Swarzędza.   Młodziczki młodsze U12 uległy w Poznaniu AZS 51:53, a młodziczki starsze U13, które walczą w grupie mistrzowskiej o awans do strefy, najpierw pewnie pokonały na wyjeździe Rawię Rawicz 63:39, a następnie ograły 73:47 MUKS Poznań. – To był mecz na szczycie, ponieważ poznanianki przystępowały do tej konfrontacji z pozycji lidera. Podopieczne duetu trenerskiego Magdalena Dedio i Andrzej Śniadek zagrały jednak kapitalnie i to one teraz przewodzą w tabeli, a przy tym zapewniły sobie, jako pierwszy zespół, awans do rozgrywek strefowych – informuje Marcin Madanowski.

I liga: UKS Lider Swarzędz – ENEA AZS AJP Gorzów 58:64
Lider: Wojdalska 16, Siwińska 10, W. Flaszak 7, Żukowska 7, Hantys 5, Kotula 5, Dedio 4, Plackowska 3, Marta Urbaniak, Martyna Urbaniak, Potraca, Urban.

II liga: MUKS Bydgoszcz – UKS Lider Swarzędz 44:105
Lider: Hantys 21, Żukowska 20, Majchrzak 11, O. Flaszak 10, Rubach 10, Urbaniak 9, W. Flaszak 8, Plackowska 7, Maj 7, Fornalik 2.

II liga: UKS Lider Swarzędz – ENEA AZS AJP Gorzów63:50
Lider:
Hantys 15, Urbaniak 10, Urban 10, Potraca 8, O. Flaszak 7, Rubach 5, Majchrzak 4, Kubiak 2, Fornalik 2, Łuczak, Owczarz, Stańczewska.

młodziczki lidera swarzędzMłodziczki starsze Lidera wygrały mecz na szczycie (fot. 2x Lider Swarzędz)

Opublikowano: 16 lutego 2021