Zatrzymali Wikingów

piłkarze unii swarzędz

Piłkarze III-ligowej Unii Swarzędz zanotowali kolejny bezbramkowy remis w rozgrywkach. Tym razem w wyjazdowym meczu z Vinetą Wolin. – W tym spotkaniu podopiecznym Tomasza Bekasa przez ponad 80 minut przyszło grać w dziesiątkę. Wydarzenie, które ułożyło dalsze losy spotkania miało miejsce już w 9. minucie. Wówczas czerwoną kartkę za faul na rywalu zobaczył Tomasz Neumann. Stoper Unii nieprzepisowo zatrzymał zawodnika Vinety, który wychodził z piłką na czystą pozycję. To zmusiło gości do złagodzenia swoich ofensywnych ambicji – czytamy na stronie klubu ze Swarzędza.

– Warto jednak podkreślić, że choć prym w konstruowaniu sytuacji wiedli gospodarze, to Unici również mieli dwie akcje. Obie kończył Michał Miller, ale niestety raz nie trafił w bramkę, a raz futbolówkę złapał golkiper Vinety – informuje strona Unii. Po tym remisie zespół z powiatu poznańskiego zajmuje bezpieczne, dziesiąte miejsce w tabeli. Kolejny mecz beniaminek III ligi rozegra 5 listopada, na własnym boisku o godz. 13.00, z Jarotą Jarocin. Do zakończenia rundy jesiennej pozostały już tylko trzy serie spotkań. Liderem jest Gedania Gdańsk. Komplet wyników, aktualna tabela i terminarz na stronie 90minut.pl

Vineta Wolin – Unia Swarzędz 0:0 (0:0)

piłkarze unii swarzędzPiłkarze Unii Swarzędz zajmują obecnie dziesiąte miejsce w tabeli (fot. J. Piechota – Unia Swarzędz)

W weekend rozegrano również 14. kolejkę grupy wielkopolskiej IV ligi. Z drużyn powiatu poznańskiego komplet punktów zapisała na swoim koncie tylko Tarnovia Tarnowo Podgórne, która pokonała 3:2 na własnym boisku Wartę Międzychód. Najwyżej notowanym zespołem z naszego regionu jest Lipno Stęszew, które w tej serii spotkań zremisowało przed własną publicznością z Victorią Skarszew i awansowało na czwarte miejsce w tabeli. Kotwica Kórnik i Huragan Pobiedziska niestety tym razem musiały uznać wyższość swoich rywali. Tabela, wyniki oraz terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Warta Międzychód 3:2 (2:1)
Bramki: Marcin Łażewski (20, karny), Jakub Różewicz (30), Marcin Łażewski (62) – Norbert Jabłoński I (12), Patryk Bierka (82).

Kotwica Kórnik – Korona Piaski 1:4 (1:2)
Bramki: Maurycy Niemczyk (20) – Dawid Cubal (36), Patryk Draszczyk (40), Patryk Draszczyk (48), Patryk Draszczyk (72).

Nielba Wągrowiec – Huragan Pobiedziska 2:0 (1:0)
Bramki: Axel Megger (13), Rafał Leśniewski (53).

Lipno Stęszew – Victoria Skarszew 1:1 (1:0)
Bramki: Patryk Olczyk (16) – Patryk Palat (55).

Opublikowano: 31 października 2022