Złoty Basket Team Suchy Las!

Koszykarze Basket Team Suchy

Koszykarze Basket Team Suchy Las zostali mistrzami Polski do lat 14!  Turniej finałowy odbył się w Żarach. W decydującym o złotym medalu meczu, podopieczni trenera Jacka Łukomskiego pokonali UKS Akademię Koszykówki Komorów 85:60. Aż 33 punkty w tym spotkaniu rzucił Jan Nowicki, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Reprezentant Basket Teamu na nagrodę MVP w pełni zasłużył, ponieważ zdobywał średnio na mecz 21,6 pkt. i notował 14,4 zbiórek. Zawodnicy z Suchego Lasu zgarnęli również inne nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem drużyny uznano Piotra Szczęsnego, a do pierwszej piątki turnieju wybrano jeszcze Igora Urbana i Piotra Mielocha. Znaleźli się w niej jeszcze Franciszek Szular (UKS AK Komorów), Paweł Sowiński (Twarde Pierniki Toruń) oraz Kacper Mysiorek (BC Swiss Krono Żary).

MVP turnieju – Jan Nowicki

Najlepsza piątka turnieju

W fazie grupowej, późniejsi mistrzowie kraju, wygrali 74:59 z Energą Adkonis Słupsk, 82:75 z BC Swiss Krono Żary oraz minimalnie ulegli 74:75 Hutnikowi Warszawa. Te wyniki pozwoliły ekipie z Suchego Lasu zająć pierwsze miejsce w swojej grupie, dające awans do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale koszykarze Basket Team trafili na Twarde Pierniki Toruń i wygrali 64:52. Brązowy medal trafił do koszykarzy BC Swiss Krono Żary.

W zespole prowadzonym przez trenera Jacka Łukomskiego oraz Daniela Russaka grali: Jan Nowicki, Igor Urban, Piotr Szczęsny, Piotr Mieloch, Sebastian Marchlewski, Kajetan Kaczyński, Oskar Szydlik, Jakub Kołodziński, Konstanty Sobczyński, Aleksander Zbyszewski, Jakub Kaczmarek, Tymoteusz Żerko, Michał Zajdowski, Jakub Czajkowski.

Zdjęcia: Basket Team Suchy Las

Opublikowano: 12 czerwca 2019