Zuzanna dwa razy złota

Zawodniczki Akademii Tenisowej Angelique Kerber Puszczykowo

Zuzanna Kubacha była największą gwiazdą tenisowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Zielonej Górze. Zawodniczka Akademii Tenisowej Angelique Kerber Puszczykowo wywalczyła tam dwa złote medale, triumfując w singlu oraz deblu. Dodajmy, że zawody te były jednocześnie mistrzostwami Polski do lat 16.

Podopieczna trenera Mateusza Szewczyka w finale gry pojedynczej pokonała 4:6, 6:0, 6:1 Laurę Koralnik, reprezentująca barwy CKT Grodzisk Mazowiecki. W grze podwójnej partnerką Zuzanny Kubachy była jej koleżanka klubowa z Puszczykowa, Natalia Michta. Nastolatki z powiatu poznańskiego w walce o złoto ograły 6:3, 6:3 parę Karolina Bartusek z Górnika Bytom oraz Karina Gustowska z BKT Advantage Bielsko Biała. W Zielonej Górze medal zdobyli także tenisiści Akademii Tenisowej Angelique Kerber. Mikołaj Kończal i Mikołaj Lis, bo o nich mowa, stanęli na trzecim stopniu podium w deblu.

Opublikowano: 24 czerwca 2019