MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Biegamy w wakacje

Wakacje to dobry moment by kontynuować i rozwijać pasje lub rozpocząć przygodę z treningami biegowymi. Proponowane trasy mogą posłużyć także jako propozycja spaceru lub spaceru z kijkami.

W przewodniku znajdziemy 10 leśnych tras biegowych, pieszych, Nordic Walking znajdujących się w powiecie poznańskim. Każda propozycja składa się z kilku części: mapy trasy, jej opisu oraz opisu wyszczególnionych atrakcji, na które warto zwrócić uwagę podczas wycieczki.

Każda z tych tras zachwyca. W zależności od nastroju, możliwości dojazdu i pogody, znajdzie się ta najlepsza na dany moment. Wielkopolski Park Narodowy, Park Krajobrazowy Promno, Puszcza Zielonka, Rogaliński Park Krajobrazowy zachwycają bogactwem, jakim jest różnorodność przyrody. Inne trasy, jak na przykład ta wokół jeziora Lusowskiego prowadzi przez różnorodne krajobrazy: wsi, lasu, wzdłuż jeziora, z możliwymi przystankami na plażach i kąpieliskach.  

Przewodnik niedzielnego biegacza wraz z plikami gps do pobrania na powiat.poznan.pl

Wielkopolski Park Narodowy, fot. Anna Jaworska

 

Jezioro Lusowskie, fot. Anna Jaworska

 

Park Krajobrazowy Promno, zdjęcia wykonane podczas otwarcia Zielonego Punktu Kontrolnego w Jeziercach w czerwcu 2023 roku,  fot. Kinga Cenkier

 

W kwietniu malowniczymi zdjęciami Anny Skalskiej zachęcaliśmy spacerowiczów do zapoznania się z Przewodnikiem niedzielnego tropiciela. Tam też prezentujemy pozostałe przewodniki.

 

 

Redaktor: Anna Jaworska
Opublikowano: 1 lipca 2024