MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< paź 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Przygoda z upominkami…

Okładka Paszportu Podróżnika

Z powiatowym „Paszportem podróżników dookoła Poznania”  powiat poznański zwiedza coraz więcej osób. To ciekawa turystyczna przygoda z upominkami.

– Niektórzy nasi młodsi odkrywcy spędzają tu wakacje, na przykład u Dziadków, a dzięki naszej zabawie, wspólnie z nimi odkrywają kolejne, nieznane jeszcze miejsca na mapie powiatu poznańskiego – mówi Agata Mazurkiewicz z Wydziału Promocji i Aktywności Społecznej Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

– Zachęcamy w ten sposób do poznania wybranych miejsc w powiecie poznańskim związanych z wielkimi podróżnikami: Władysławem Zamoyskim, Edwardem Raczyńskim, Arkadym Fiedlerem oraz Marianem Żelazkiem. Wszyscy oni poświęcili część swojego życia na dalekie podróże, z których przywieźli fascynujące eksponaty, które my dzisiaj możemy podziwiać w Kórniku, Rogalinie, Puszczykowie, Chludowie i Uzarzewie – dodaje.

Na odkrywców, którzy dotrą do wszystkich wskazanych w Paszporcie obiektów, a następnie prześlą ostemplowany paszport na adres Starostwa Powiatowego w Poznaniu,  ul. Jackowskiego 18, 60-509 Poznań – czekają upominki.

Pięć niezwykłych miejsc:

👉Muzeum – Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie
👉Zespół Pałacowo – Parkowy w Rogalinie
👉Zamek w Kórniku
👉Zgromadzenie Słowa Bożego – Księża Werbiści w Chludowie
👉Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie  w Uzarzewie

Paszport można otrzymać w:

Paszport nie ma daty ważności, a wycieczki można odbywać w dogodnym dla siebie czasie.

Paszportowe miejsca są pod każdym względem wyjątkowe i co ważne znajdują się one w najbliższej okolicy. Być może powiatowy „Paszport podróżników…” będzie wstępem do kolejnych podróży…

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 10 sierpnia 2021