30 nowych radiowozów w Poznaniu

epoznan logo

epoznan, 14 lutego 2018

W garnizonie poznańskim na stanie znajduje się około 300 pojazdów. To samochody, ale też motocykle. – Dzięki 30 nowym samochodom wymienimy około 10% pojazdów, tych najbardziej wyeksploatowanych – mówi Maciej Nestoruk, Komendant Miejski Policji w Poznaniu. – Marzyłbym, żeby wszystkie nasze auta były maksymalnie 3-letnie, choć to jest niemożliwe, bo środki finansowe są jakie są. Chcemy po prostu, by policja nadążała za światem, by policjanci mieli lepszy komfort pracy i żeby nikt nam nie uciekał – zaznacza.

Jakie auta trafią na ulice? – To są Ople Astry, Hyundaie i20, ale również samochody Kia przeznaczone do ruchu drogowego, Volkswageny Transportery i oczywiście BMW, o którym już od pewnego czasu w Poznaniu się mówi – wymienia Zbigniew Paszkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. To właśnie BMW wzbudza najwięcej emocji. Już na początku stycznia pisaliśmy, że BMW 330i xDrive o mocy 252 koni mechanicznych, które rozpędzają się do 100 kilometrów na godzinę w mniej niż 6 sekund, trafią do naszego miasta. Maksymalnie mogą poruszać się z prędkością 250 kilometrów na godzinę.

Opublikowano: 14 lutego 2018