Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

35 rocznica „Solidarności”

W 2015 roku mija 35 lat od narodzin Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, który wyrósł  z niezgody na  niesprawiedliwość, wyzysk ludzi pracy, brak poszanowania praw obywatelskich.  Był to jednocześnie wielki zryw Polaków ku niepodległości.

Od 2005 r. decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych to święto państwowe – Dzień Solidarności i Wolności. Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ „Solidarność” zaprasza do udziału w uroczystościach organizowanych dla uczczenia tej rocznicy.

Ogólnopolskie imprezy rocznicowe pod hasłem „Solidarność” Pokoleń”odbędą się w sobotę 29 sierpnia w Gdańsku. Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach na stronach: www.solidarnosc.poznan.pl, www.solidarnosc.org.pl

Program uroczystości w Poznaniu
30 sierpnia
godz. 10.00 – 18.00: IV Turniej z okazji Dnia Solidarności i Wolności, boisko Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 przy ul. Droga Dębińska 21 w Poznaniu.
godz. 11.00: XXIII Szachowy Turniej Solidarności w grze błyskawicznej,Klub „Raszyn”, ul. Rynarzewska 9. Zapisy od 9.30

31 sierpnia
godz. 17.00: Msza św. w kościele oo. Dominikanów. Po Mszy św. przejście pod Pomnik Poznańskiego Czerwca 1956.
godz. 18.00: składanie kwiatów.

godz. 15.00: VIII Parada Motocyklowa. Start – pl. Mickiewicza.

35 rocznica Solidarności - plakat

Opublikowano: 27 sierpnia 2015