Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

59. rocznica Czerwca

W niedzielę, 28 czerwca upamiętniono jedno z najważniejszych dla regionu wydarzeń historycznych. Wydarzenia, które odbyły się w Poznaniu w czerwcu 1956 r. stanowiły jeden z pierwszych kamieni milowych na drodze Polski do odzyskania całkowitej suwerenności. Tamten okres stanowi po dziś dzień powód do dumy dla mieszkańców aglomeracji poznańskiej i całej Wielkopolski.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową w bramie Fabryki Pojazdów Szynowych H. Cegielskiego. Następnie odbyła się msza św. w intencji Ofiar Czerwca ’56 w kościele OO. Dominikanów. Kulminację uroczystości stanowił apel pamięci i składanie kwiatów pod Pomnikiem Poznańskiego Czerwca ‘56. Wśród uczestników nie zabrakło przedstawicieli instytucji samorządowych. Wiązankę w imieniu społeczności i władz Powiatu Poznańskiego złożył Starosta Poznański, Jan Grabkowski.

Autor: Michał Dziedzic (Asystent Starosty)

Opublikowano: 1 lipca 2015