Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Dzień Dawcy Szpiku w Buku

9 sierpnia na stadionie w Buku zbierano krew dla potrzebujących. Wszyscy chętni mogli też zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. W akcję profilaktyczną aktywnie włączyli się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz ze Starostwem Powiatowym.

Dzięki zaangażowaniu organizacji i instytucji udało się zgromadzić osoby, które nie były obojętne na ludzkie cierpienie. Do krwiobusu zgłosiło się 49 osób chętnych do oddani krwi, przez co w sumie udało się jej zebrać 16,65 litrów, co – z uzyskanych informacji od obsługi krwiobusu – pomoże ponad 100 osobom. Do rejestracji, jako potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się 35 osób.

Punkt informacyjny, zbiórka krwi oraz rejestracja była możliwa dzięki Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu oraz Drużynie Szpiku. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły liczne atrakcje w postaci pokazów pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego przygotowanego przez wolontariat Enea Operator, Ochotnicze Straże Pożarne z Buku, Daków Suchych i Opalenicy.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Buku przygotowali miasteczko policyjne. Chętni mogli przekonać się jak opóźnione są reakcje organizmu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Było to możliwe poprzez przeprowadzanie różnych ćwiczeń i zabaw z użyciem alkogogli lub narkogogli. Najmłodsi uczestniczyli w przygotowanych przez policjantów różnych grach i konkursach. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły występy młodych artystów.

Organizatorzy imprezy w Buku składają serdeczne podziękowania tym, którzy podzielili się cząstką siebie oddając krew i rejestrując się jako dawcy szpiku.

Autor: Stańko/Wenderski
Autor zdjęć: Ł. Jujeczka