Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Emocje pod koszem

W Szkole Podstawowej w Zalasewie odbyły się turnieje koszykówki dziewcząt i chłopców. Organizatorem imprezy, współfinansowanej przez powiat poznański,  był Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz.

W rywalizacji dziewczynek rocznika 2007 najlepsze okazały się młode zawodniczki z Basket Akademii Suchy Las, prowadzone przez byłą reprezentantkę Polski i zawodniczkę poznańskiej Olimpii, Ilonę Mądrą. Dalsze lokaty zajęły Lider I Swarzędz oraz MUKS Kórnik. W meczu finałowy Basket Akademia pokonała pierwszy zespół Lidera 27:17.

Wśród chłopców rocznika 2005/06 triumfowali młodzi koszykarze SP 18 Poznań, którzy w finale pokonali 34:38 Basket Akademię Suchy Las. Trzecie miejsce przypadło ekipie SP 51 Poznań. Najlepszym drużynom medale wręczał m.in. Grzegorz Zieliński z Polskiego Związku Koszykówki, będący jednocześnie trenerem reprezentacji Polski do lat 15.

Opublikowano: 29 maja 2017