Konferencja PCPR

Data: 15 cze 2018

Czas: 9:30

Miejsce: Starostwo Powiatowe w Poznaniu

Konferencja z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego pt. „Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży – wsparcie, profilaktyka, diagnoza”

Elżbieta Bijaczewska
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
SERDECZNIE ZAPRASZA NA KONFERENCJĘ Z OKAZJI DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO
„Współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży – wsparcie, profilaktyka, diagnoza”
która odbędzie się
w Starostwie Powiatowym (pok. 319, III p.) w Poznaniu przy ul. Jackowskiego 18
dnia 15 czerwca 2018 r. w godzinach 09.30– 14.00
(rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9:00).
Konferencja poświęcona będzie tematyce związanej z zagrożeniami na jakie w obecnych czasach narażone są dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem aspektu wsparcia, profilaktyki i diagnozy problemów młodzieży przebywającej w rodzinnej pieczy zastępczej. Specjaliści na co dzień pracujący na rzecz szeroko rozumianej rodziny, poruszą zagadnienia dotyczące przyjęcia dziecka do rodziny zastępczej jako szczególnego wydarzenia w jego życiu oraz omówią zachowania autodestrukcyjne dzieci i młodzieży. Przedstawiony zostanie także problem uzależnienia od komputera i telefonu oraz cyberbezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również formy wsparcia rodzin zastępczych i działania profilaktyczne PCPR.
Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 13.06.2018r.
na adres: joanna.chalajdziak@pcpr.poznan.pl lub telefonicznie pod numerem 61 2269 206.

Więcej informacji TUTAJ

Redaktor: Weronika Frąckowiak