Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Kerber spotkała się z dziećmi

W mosińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z Angelique Kerber, najlepszą obecnie tenisistką na świecie, triumfatorką wielkoszlemowych turniejów Australian Open i US Open oraz zdobywczynią srebrnego medalu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W spotkaniu udział wzięło ok. 500 dzieci, choć chętnych było znacznie więcej.

Angelique Kerber cierpliwie odpowiadała na wszystkie pytania, a dotyczyły one m.in. ulubionego turnieju, najtrudniejszej przeciwniczki, medalu w Rio, czy też codziennych treningów. – Najbardziej lubię grać w Melbourne, a najtrudniejsze mecze zawsze toczyła z Sereną William. Zdobycie medalu igrzysk olimpijskich było marzeniem z dzieciństwa, a trenuję sześć razy w tygodniu, po pięć-sześc godzin dziennie – odpowiadała rakieta numer jeden na świecie. Mieszkająca na co dzień w Puszczykowie Niemka z polskim paszportem zaprosiła także dzieci do swojego Centrum Tenisowego.

Po pytaniach przyszedł czas na upragnione autografy oraz pamiątkowe zdjęcia. W spotkaniu uczestniczyli również najbliżsi tenisistki. Do Mosiny przyjechali m.in. mama, babcia oraz dziadek Angelique Kerber. Nie mogło także zabraknąć prezesa zarządu Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie Henryka Gawlaka. Wszyscy oni również chętnie opowiadali na liczne pytania. Spotkanie zakończyło się owacją na stojąco dla tenisistki, która obecnie przygotowuje się do ostatnich czterech tegorocznych turniejów.

Opublikowano: 23 września 2016