Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Kicin, nie tylko z nową jezdnią

Przebudowa ulicy Poznańskiej w Kicinie to przykład dobrej współpracy Powiatu Poznańskiego, Gminy Czerwonak i Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”, na której skorzystali przede wszystkim mieszkańcy Powiatu – dziś mogą bowiem poruszać się po nowej i bezpiecznej drodze, która została przebudowana wraz z całą infrastrukturą sanitarną.  Na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu modernizacja odcinka ulicy Poznańskiej (od ul. Rolnej do ulicy Wodnej) na dł. 0,760 km prowadzona była w cyklu dwuletnim:  w 2014 roku przebudowano sieć wodociągową i kanalizację deszczową, a w 2015 roku prowadzono roboty drogowe.

Zakres inwestycji obejmował między innymi:

– budowę kanalizacji sanitarnej

– budowę kanalizacji deszczowej

– przebudowę gminnej sieci wodociągowej

– budowę chodnika (760 mb) i zjazdów do posesji,

– budowę zatoki autobusowej,

– odtworzenie konstrukcji jezdni po robotach kanalizacyjnych,

– wbudowanie krawężników i ścieku przykrawężnikowego,

– wykonanie nowej nawierzchni jezdni (775 mb),

– oznakowanie poziome i pionowe.

Tym samym po zakończeniu prac, blisko kilometrowy odcinek drogi powiatowej 2407P Koziegłowy-Swarzędz zyskał nową nawierzchnię z pełnym odwodnieniem, chodnik oraz przebudowany wodociąg gminny.  W przypadku tej inwestycji – kanalizacja sanitarna została ułożona w ramach programu prowadzonego przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”, która na podstawie porozumienia – po zakończeniu swych prac – ułożyła na swój koszt również warstwę ścieralną na tym odcinku drogi.

Wartość całego zadania (wraz z projektem) wyniosła blisko 1,5 mln złotych. Zadanie zostało współfinansowane przez Powiat Poznański i Gminę Czerwonak, która z budżetu wydała ok. 650 tysięcy złotych.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz, Fot. ZDP Poznań

Redaktor: Anna Jaworska