Nawigacja
Powiat Poznański
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Aktywniość projektowa powiatu poznańskiegoZapowiedzi Wydarzenia Relacje

Kolarze Tarnovii w formie

aj

W połowie kwietnia w Pruszkowie odbyła się II seria Pucharu Polski w kolarstwie torowym. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Pierwszego dnia zmagań młodzieżowcy z tego klubu: Tobiasz Pawlak, Mikołaj Sójka, Paweł Zaleśny i Borys Korczyński zajęli trzecie miejsce w wyścigu drużynowym na dochodzenie. W tej samej konkurencji juniorzy Tarnovii: Marcel Musielak, Adam Sieradzki, Jakub Śmieszek i Norbert Śmieszek zajęli dziewiątą lokatę. Tego samego dnia w sprincie drużynowych startowali również orlicy. I to dwa zespoły. Skład: Adrian Mrówka, Borys Korczyński, Tobiasz Pawlak zajął trzecie miejsce, a zespół: Paweł Zaleśny, Mikołaj Sójka i Marcin Karbowy zmagania zakończył na dziesiątej pozycji.

Drugiego dnia Pucharu Polski rywalizowano w konkurencji omnium. Paweł Zaleśny finiszował na piątym miejscu, a Tobiasz Pawlak był siódmy. Junior z Tarnowa Podgórnego, Adam Sieradzki zajął z kolei szóste miejsce w klasyfikacji generalnej finału B w omnium. Trzeci dzień zmagań przyniósł zwycięstwo Tobiasza Pawlaka i Pawła Zaleśnego oraz trzecie miejsce Mikołaja Sójki i Borysa Korczyńskiego w madisonie. Krystian Ruta natomiast zajął trzecią lokatę w keirinie.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 kwietnia 2017