Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Modernizacja drogi za 6,4 mln

Rozpoczyna się ostatni etap przebudowy 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej – ulicy Poznańskiej w Skórzewie. Początek modernizacji zaplanowano na 4 maja. Roboty mają potrwać do września. W związku z zakresem prac i wprowadzonymi zmianami w organizacji ruchu apelujemy o zwrócenie uwagi na tymczasowe oznakowanie i ostrożność.

Od 4 maja, w związku z rozpoczęciem robót drogowych, następuje zmiana w organizacji ruchu na drodze 2401P. Odcinek od ul. Biedronki w Skórzewie do ronda na drodze S11 będzie drogą jednokierunkową, obsługującą ruch od S11 do Skórzewa. Przeciwny ruch zostanie skierowany na ul. Kozierowskiego w Skórzewie oraz Wiejską i Leśną w Dąbrowie do Dąbrówki.

Tegoroczny zakres prac obejmuje między innymi:
– wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie oraz ułożenie nowej nawierzchni drogi,
– budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Poznańskiej z ul. Kozierowskiego (przy gimnazjum), którego powstanie doskonale wpisuje się w system bezpieczeństwa ruchu w całej miejscowości. I z pewnością wpłynie na jego uspokojenie.

Do tej pory w ramach wcześniejszych modernizacji tej drogi, powstały już  dwa ronda: na wlocie do Poznania i w centrum Skórzewa, w pobliżu Szkoły Podstawowej oraz kościoła.
– w ramach modernizacji oświetlenia drogowego przy przejściach dla pieszych powstaną światła, które swym układem nawiązywać będą do sygnalizacji montowanej w I i II etapie przebudowy drogi.
– projekt zakłada budowę chodników oraz dwukierunkowych ścieżek rowerowych, co sprawi, że zarówno rowerzyści, piesi oraz kierowcy będą czuć się zdecydowanie bezpiecznej. Dodatkowo wszystkie przebudowane przejścia dla pieszych zostaną wyposażone w tzw. azyle.

Dofinansowanie zadania ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 wyniosło w przypadku ul. Poznańskiej 3 mln złotych (projekt jest na 2 miejscu listy rankingowej). Pozostałą kwotę sfinansują ze swych budżetów powiat poznański i gmina Dopiewo.

Autor: Katarzyna Wozińska-Gracz

Skórzewo-do-przebudowy-8