Na trasie PKM znajdzie się Swarzędz (29.06.2018)

epoznan logo

PKM na trasie Poznań -Swarzędz zacznie funkcjonować od września. Właśnie zostało podpisane porozumienie w tej sprawie. W piątek podpisane zostało porozumienie w sprawie odjęcia wspólnych działań zmierzających do uruchomienia połączeń w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM) na trasach: Poznań Główny – Poznań Garbary – Poznań Wschód – Poznań Antoninek – Swarzędz oraz Swarzędz – Poznań Antoninek – Poznań Wschód – Poznań Garbary – Poznań Główny.

PKM na trasie z Poznania do Swarzędza i z powrotem zacznie funkcjonować 9 września bieżącego rok. W godzinach szczytu będą kursowały co pół godziny – informuje burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek. Dzięki temu swarzędzanie będą mogli korzystać z szybkich i wygodnych połączeń z Poznaniem oraz innymi okolicznymi miastami i miejscowościami. Będzie to również zachęta do pozostawienia przez nich własnych pojazdów na wybudowanych już w tym celu parkingach przy dworcach kolejowych w Swarzędzu i Kobylnicy – dodaje.

Warto podkreślić, że do tzw. zintegrowanych węzłów przesiadkowych już od 1 lipca br. swarzędzanie mogą za darmo dojeżdżać autobusami Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Ten rodzaj zachęty stworzyliśmy dla pasażerów podróżujących w I strefie, korzystających również z kolejowego publicznego transportu zbiorowego – dodaje burmistrz Szkudlarek.

Oprócz burmistrza Swarzędza podpisy pod dokumentem złożyli: Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Jan Grabkowski – Starosta Poznański i Tomasz Łubiński – wicestarosta, Maciej Wudarski – wiceprezydent Poznania, a w imieniu Stowarzyszenia Metropolia Poznań – jego wiceprezesi: starosta Jan Grabkowski i Adam Lewandowski (burmistrz Śremu).

epoznan.pl

Opublikowano: 29 czerwca 2018