Nawigacja
Powiat Poznański
autobusowa linia
Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Multimedia Aktywność ProjektowaZapowiedzi Wydarzenia Relacje

Najlepsze juniorki w regionie

zaj

Reprezentanci Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego zapisali na swoim koncie kolejne sukcesy. Najlepsze wyniki uzyskały juniorki, które zdominowały mistrzostwa Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej. Zawody odbyły się w Poznaniu i wystartowali w nich Maja Zielińska, Anita Chudy, Tomasz Magnucki i Krzysztof Witkowski z Lubonia. – Dziewczyny nie miały sobie równych, zajmując w singlu pierwsze i drugie miejsce, a także wygrywając rywalizację drużynową. W grze pojedynczej Anita wygrała, a Maja stanęła na drugim stopniu podium – informuje strona klubu.

Dzięki tym wynikom obie zawodniczki wywalczyły awans na mistrzostwa Polski juniorek, które odbędą się od 27 do 30 kwietnia w Wałbrzychu. W rywalizacji juniorów Tomasz Magnucki był szósty, a Krzysztof Witkowski jedenasty.- Tym występem LKTS potwierdził swoją pozycję w wielkopolskim tenisie stołowym wśród klubów szkolących młodzież. Turniej możemy uznać za najlepszy występ w historii naszego klubu w kategorii juniorek – czytamy na stronie.

MW juniorek i juniorów

Bardzo dobrze w III Grand Prix Wielkopolski żaków i skrzatów spisali się także najmłodsi zawodnicy LKT Luboń. W rywalizacji żaczek szósta była Aleksandra Wasinkiewicz z klasy IV c ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu. – Wielkie gratulacje należą się także dla Bartka Sułka ze Szkoły Podstawowej nr 1, który zajął dobre, dziewiąte miejsce, będąc jednym z najmłodszych uczestników turnieju. A wzięło w nim udział ponad 80 zawodniczek i zawodników z Wielkopolski. Damian Pyśk zajmuje obecnie dziesiąte miejsce w Polsce i posiada limit imienny do 3 Grand Prix Polski żaków, dlatego nie brał udziału w zawodach – można przeczytać na stronie LKTS Luboń.

żacy z treneramiZdjęcia ze strony LKTS

Redaktor: Tomasz Sikorski
18 kwietnia 2017