Najniższe bezrobocie ma Poznań i powiat (19.06.2018)

logo Nasz Głos Poznański

Eksperci rynku pracy podkreślają, że polski rynek zatrudnienia znalazł się w sytuacji, w jakiej nie był od 25 lat. Szczególnie korzystna sytuacja występuje na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, które wyróżniają się jednym z największych i najbardziej aktywnych rynków pracy w kraju. W Poznaniu i powiecie poznańskim występuje najniższe bezrobocie na tle całego kraju – 1,4 % Poznań, 1,7 % powiat poznański (6,3% kraj, 3,6% Wielkopolska). Powiatowy Urząd Pracy wydał właśnie najnowszy raport o bezrobociu absolwentów szkół ponadgimnazjalnych Poznania i powiatu poznańskiego.

– Najnowsze dane z raportu pokazują jednoznacznie, że nasza decyzja o kształceniu zawodowym na najwyższym poziomie była trafna – ocenia Jan Grabkowski, starosta poznański. – Od 18 lat analizujemy rynek pracy zarówno dla miasta jak oraz naszego powiatu i staramy się reagować na jego potrzeby. I to zarówno w zakresie ofert szkoleń, kursów, podnoszenia swych kwalifikacji ze strony naszego Powiatowego Urzędu Pracy, jak i inwestując milionowe kwoty w kształcenie branżowe, w tym dualne w szkołach, które prowadzimy – dodaje Jan Grabkowski. – Słowem robimy wszystko, aby absolwenci naszych szkół nie zasilali Powiatowego Urzędu Pracy.

Nasz Głos Poznański

Opublikowano: 20 czerwca 2018