Nowe busy to nowe możliwości

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 29 marca 2017

Powiat poznański z programu wyrównywania różnic między regionami pozyskał 260 tys. zł dofinansowania. Te pieniądze przeznaczono na zakup dwóch specjalistycznych busów oraz autobusu. – Wczoraj jeden bus został przekazany Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga” w Luboniu, a drugi Warsztatom Terapii Zajęciowej w Owińskach – mówi Katarzyna Wozińska-Gracz, dyrektor gabinetu starosty. – W kwietniu Stowarzyszenie „Promyk” w Konarzewie otrzyma autobus.

9-osobowy bus, który trafił do Lubonia, jest dostosowany do przewożenia osób na wózku inwalidzkim. – Do tej pory musieliśmy wynajmować busa z firmy zewnętrznej – twierdzi Beata Depczyńska, kierownik „Wspólnej Drogi”. – Teraz jesteśmy niezależni, a zaoszczędzone pieniądze planujemy przeznaczyć m.in. na doposażenie pracowni dla podopiecznych. Małgorzata Wołosz, kierownik WTZ w Owińskach, podkreśla, że nowe auto bardzo się przyda. Podopieczni nie brali udziału np. w konkursach, bo nie było ich czym dowieźć.

Opublikowano: 29 marca 2017