Jak opony to z Mosiny (09.10.2018)

bestnews

W powiecie poznańskim jest wiele bogatych gmin. Poznań się wyludnia, a większość jego mieszkańców wyprowadza się do okolicznych miejscowości budując tam domy i zakładając mikroprzedsiębiorstwa. Dobrym przykładem takiego stanu rzeczy jest właśnie Mosina. Opony, sklepy spożywcze, małe biura rachunkowe – wszystkie te biznesy rosną w Mosinie jak grzyby po deszczu. Dlaczego?

Pierwszym z biznesów, które lawinowo powstają w Mosinie są zakłady wulkanizacyjne. Sprzedaż ogumienia, wymiana kół, serwis klimatyzacji samochodowej – wszędzie tam gdzie rośnie zapotrzebowanie na usługi związane z samochodami czy produkty takie jak opony Mosina i inne „miasta – sypialnie” w powiecie poznańskim idą tą ścieżką rozwoju. Wiąże się to bezpośrednio z dużym zmotoryzowaniem mieszkańców, którzy nadal pracują w metropolii i codziennie pokonują autem drogę do pracy i z powrotem.

Wraz z rozwojem linii metropolitarnej ten stan rzeczy może się zmienić, nie mniej na razie statystyczny mieszkaniec Mosiny posiada, co najmniej, jeden samochód, a co za tym idzie potrzebuje regularnie zmieniać, serwisować i wymieniać minimum jeden komplet opon samochodowych. Dla mieszkańców Mosiny taki stan rzeczy niesie również same plusy. Nie dość, ze pojawiające się nowe zakłady wulkanizacyjne muszą ze sobą konkurować, a więc obniżać ceny, to również zwiększa się jakość samych usług na terenie miasta.

bestnews.pl

Opublikowano: 11 października 2018