Po Masters czas na wakacje

Andżelika Kerber

– To koniec. Sezon 2018 właśnie dobiegł końca. Mogę rozpocząć wakacje – napisała Angelique Kerber na swoim profilu facebookowym. Dla mieszkanki Puszczykowa ostatnim akcentem tegorocznych zmagań był występ w turnieju Masters, który właśnie zakończył się w Singapurze. Niemka z polskim paszportem w tej prestiżowej rywalizacji odpadła po rozgrywkach grupowych. Zadecydował o tym przegrany 3:6, 3:6 pojedynek z Amerykanką Sloane Stephens.

Przypomnijmy, że w turnieju Masters gra tylko osiem najwyżej notowanych tenisistek na świecie. Tegoroczny turniej, z pulą nagród 7 milionów dolarów, był bardzo ciekawy i obfitował w niespodzianki. Po raz pierwszy od 1994 roku zdarzyło się bowiem, że do półfinału nie awansowała żadna z czterech najwyżej rozstawionych tenisistek. W tym gronie znalazła się także Angelique Kerber, która ten rok zakończy na drugim miejscu w rankingu WTA.

Ten sezon dla mieszkanki Puszczykowa był zresztą bardzo udany, a jego punktem kulminacyjny była wygrana na trawiastych kortach Wimbledonu. – To było spełnienie marzeń – przyznaje Angelique Kerber. Tenisistka z powiatu poznańskiego znakomicie wypadła również w Australian Open oraz French Open, gdzie także była bliska końcowego triumfu. Niestety, w obu przypadkach musiała uznać wyższość liderki rankingu, Rumunki Simony Halep.

Wracając do turnieju Masters, należy odnotować, że zakończył się on zwycięstwem Eliny Switoliny. Niespodziewanym, ale jak najbardziej zasłużonym, bo Ukrainka wygrała wszystkie swoje mecze. Dla niej to największy sukces w karierze, bo w turniejach wielkoszlemowych do tej pory najdalej awansowała do ćwierćfinałów. W finale w Singapurze, Elina Switolina pokonała wspomnianą już Sloane Stephens 3:6, 6:2, 6:2.

Angelique Kerber ma już wakacje (fot. Angelique Kerber facebook)

Opublikowano: 28 października 2018