Powiat dofinansował skaner dla policji

logo Nasz Głos Poznański

Nasz Głos Poznański, 7 listopada 2017

– To milowy krok w pracy poznańskiej policji, a w szczególności naszych techników. Dzięki zakupie najnowocześniejszego w kraju skanera laserowego 3D, jakość pracy policji zdecydowanie się poprawi – mówi Maciej Nestoruk, komendant KMP w Poznaniu, który podkreślał, że bez sfinansowania tego urządzenia przez powiat poznański i miasto Poznań, policja mogłaby tylko pomarzyć o tak nowoczesnym sprzęcie.

W listopadzie najnowocześniejszy w kraju skaner laserowy 3D otrzymała poznańska policja. Ten supernowoczesny sprzęt zakupiony został dzięki przekazaniu łącznie 300 tysięcy złotych przez powiat i miasto Poznań. Dzięki temu udało się zrobić milowy krok w pracy techników kryminalistycznych.

– Nasze hasło „bezpieczny powiat” po raz kolejny wypełniło się treścią. Od zawsze samorząd powiatowy nie szczędził pieniędzy na to, by policjanci pracowali w bardzo dobrych warunkach, by mieli nowoczesny sprzęt. Dzisiejsze przekazanie skanera, który jako pierwsza w kraju, otrzymała komenda miejska, jest tego doskonałym przykładem – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Opublikowano: 8 listopada 2017