Powiat zbiera miliony na węzły przesiadkowe

logo codzienny poznań

Codziennypoznan.pl, 6 czerwca 2017

W najbliższych latach powstanie 11 węzłów przesiadkowych na terenie powiatu poznańskiego. Możliwe to będzie dzięki współpracy powiatu z gminami i dofinansowaniu inwestycji z dotacji unijnych. Wyremontowana i powstała infrastruktura ma ułatwić mieszkańcom dojazd do różnych miast poznańskiej metropolii, dzięki transportowi publicznemu.

Przy pętlach autobusowych i stacjach kolejowych, zlokalizowane bedą parkingi, na których okoliczni mieszkańcy będą mogli zostawić swoje samochody i rowery i przesiąść się na środki komunikacji zbiorowej, która ma szybciej i wygodniej przewieźć ich do celu. Węzły powstaną także z myślą o tych, którzy codziennie dojeżdżają do stolicy Wielkopolski, co ma zmniejszyć ruch samochodów w mieście.

– Przystąpienie do Stowarzyszenia Metropolii Poznań otworzyła dla powiatu poznańskiego przysłowiowy kurek z pieniędzmi unijnymi. Będąc członkiem stowarzyszenia, wraz z podpoznańskimi gminami i Poznaniem, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, startujemy z dużo lepszej pozycji w rywalizacji o dotacje unijne. Jednocześnie zyskujemy większą funkcjonalność realizowanych przedsięwzięć – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Opublikowano: 7 lipca 2017