Poznańska Kolej Metropolitalna wystartowała (11.06.2108)

logo Gazety Wyborczej

Jej plusy to szybki czas jazdy, więcej kursów w dni robocze i nowoczesny tabor. A minusy to tłok w godzinach szczytu, brak atrakcyjnej oferty weekendowej oraz częściej zamknięte przejazdy kolejowe w mieście, co powoduje utrudnienia dla kierowców i pieszych. Poznańska Kolej Metropolitalna wreszcie ruszyła.

Przygotowania do jej uruchomienia trwały co najmniej dekadę. Ale wreszcie jest – Poznańska Kolej Metropolitalna (PKM) oficjalnie wystartowała w niedzielę, ale prawdziwy chrzest bojowy przeszła wczoraj, w pierwszy dzień roboczy. – Do tej pory z Poznańskiego Węzła Kolejowego w ruchu regionalnym korzystało dziennie ok. 58 tys. osób. Liczymy, że dzięki temu przedsięwzięciu będzie ich jeszcze więcej – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek woj. wielkopolskiego. Mają to umożliwić kursy co pół godziny w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym i co godzinę – poza nim. Oczywiście tylko w dni robocze.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 13 czerwca 2018