Promujemy zdrowie, inwestując w sport

Rzeczpospolita, 25 kwietnia 2014

Jan Grabkowski, starosta poznański, udzielił wywiadu Rzeczpospolitej nt. obiektów sportowych.

W ostatnich latach w powiecie powstało 9 boisk wielofunkcyjnych w ramach programu „Promocja zdrowia poprzez sport” oraz 2 zespoły boisk „Orlików 2012”. Obiekty te służą zarówno młodzieży, jak i dorosłym mieszkańcom regionu, którzy pragną zadbać o dobre samopoczucie i wysportowaną sylwetkę.

Ponadto, zmodernizowano kompleks przy ZS im. Mikołaja Kopernika w Puszczykowie. Tamtejsi uczniowie już odnoszą znaczące sukcesy w lekkoatletyce i zdobywają medale na arenach europejskich, a teraz mogą trenować na nowoczesnych, przyszkolnych obiektach, spełniających jednocześnie standardy PZL do organizowania zawodów. Puszczykowskie boisko zostało wyróżnione w konkursie Inwestor na Medal 2013 oraz na gali Budowniczy Polskiego Sportu.

Opracowała: Klementyna Witczak

Opublikowano: 29 kwietnia 2014