Prymusi z powiatu ze stypendiami

logo Nasz Głos Poznański

Nasz Głos Poznański, 25 października

Najzdolniejsi i najambitniejsi młodzi mieszkańcy powiatu poznańskiego otrzymali w środę stypendia Rady Powiatu w Poznaniu oraz nagrody Starosty Poznańskiego. Łącznie aż 85 osób ze szkół prowadzonych przez powiat zostało wyróżnionych. Nagrodę Starosty otrzymało 25 osób. Wolontariuszka. Kocha śpiew i teatr. A od dzisiaj stypendystka powiatu poznańskiego ze średnią 6,0. Maria Duszczak z Kórnika nie ukrywała satysfakcji i radości.

– To cudowne uczucie, kiedy okazuje się, że to, co niemożliwe staje się możliwe. Ale osiągnęłam to dzięki codziennej pracy. Ta systematyczność pozwala mi również na realizowanie pasji. Nie mam jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, odnajduję się we wszystkim po trochu. Być może będą to studia humanistyczne lub własna firma – powiedziała Maria Duszczak (LO przy ZS w Kórniku), tegoroczna stypendystka Rady Powiatu w Poznaniu i Prezesa Rady Ministrów, która rok szkolny 2016/2017 zakończyła ze średnią 6.0.

Opublikowano: 26 października 2017