MenuMenu główne
Powiat Poznański



Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Rodzinnie w muzeum

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie przygotowało bardzo ciekawą ofertę dla dzieci i rodziców. “Spotkania Rodzinne”, to zajęcia interaktywne, głównie plastyczne, połączone ze zwiedzaniem muzeum, pogawędką oraz wspólną zabawą.

Spotkania dają możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu, integrując w twórczym działaniu dzieci, rodziców i często dziadków. Ich celem jest budzenie zainteresowania światem zwierząt, przyrodą uzarzewskiego parku oraz tradycjami myśliwskimi panującymi w szlacheckim pałacu. Tematyka spotkań związana jest z wystawami i zbiorami muzeum.  Poniżej program spotkań:

25 lipca, godz. 11.00 oraz 13.00 – Papugi świata
W ekspozycji z papugami dzieci spotkają się z najpiękniej upierzonymi ptakami, poznają ich życie. Na koniec będą wyklejać papugę z pociętych elementów.

8 sierpnia, godz. 11.00 oraz 13.00 – Zwierzęta Czarnego Lądu
W pawilonie egzotyki będzie można obejrzeć z bliska afrykańskie zwierzęta, poznać ich zwyczaje i zastanowić się dlaczego w Afryce żyje ich tak dużo. Dla dzieci przygotowane są specjalne wyklejanki z afrykańskimi zwierzętami.

22 sierpnia, godz. 11.00 oraz 13.00 – Zwierzęta naszych lasów
Uczestnicy spotkania będą mogli poznać zwierzęta żyjące w lesie, zobaczyć jak wyglądają i czym się charakteryzują. Z puzzli będzie można ułożyć zwierzęta żyjące w różnych środowiskach i pomalować gipsowe figurki leśnych zwierząt.

29 sierpnia, godz. 11.00 oraz 13.00  – Co jedzą drapieżniki?
Organizatorzy opowiedzą o ssakach mięsożernych i wszystkożernych oraz o ptakach drapieżnych polujących na swoje ofiary, aby przeżyć. Dla dzieci przygotowano kolorowanki, układanki i gry planszowe.

Udział w spotkaniach rodzinnych można zgłaszać z trzydniowym wyprzedzeniem, pod nr telefonu: 503 173 980. lub 61 81 81 211. Warunkiem uczestnictwa w Spotkaniach Rodzinnych jest wykupienie biletu rodzinnego za 20 zł. Rodziny, które wezmą udział w  spotkaniach trzykrotnie za kolejny bilet zapłacą 10 zł.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 22 lipca 2015