Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Rokietnica z ergometrem

Trwa trzecia edycja wspólnego programu powiatu poznańskiego oraz Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich pod nazwą “Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”. W programie, w którym młodzież gimnazjów klas pierwszych i drugich, rywalizuje na ergometrze wioślarskim, w tym roku odbyły się już trzy imprezy. Po Puszczykowie i Dopiewie, tym razem uczniowie gimnazjum im. Noblistów wzięli udział w zawodach w hali ROS w Rokietnicy.

Większość z dziewcząt i chłopców, próbowała swoich sił na ergometrze po raz pierwszy, ale ciekawej i emocjonującej rywalizacji nie brakowało. Wśród dziewcząt 250-metrowy dystans najszybciej pokonała Marta Sikora z czasem 57,3 sek. Kolejne miejsca zajęły: Klaudia Ziółkowska – 57,5 sek., Jagoda Bąkowska – 59,2, Klaudia Gorońska – 1:00,0, Wioletta Ziółkowska – 1:00,5 oraz Milena Malicka – 1:03,3.

Wśród chłopców znakomite tempo narzucił Jakub Kubiak, który wygrał z czasem 48,9 sek. Za nim kolejne miejsca zajęli: Jakub Górny – 52,2, Leon Wiśniewski _ 52,4, Jakub Kołowacik – 52,9, Konrad Dukat – 53,4 oraz Tymoteusz Ignaś – 53,9. Medale najlepszym zawodniczkom i zawodnikom wręczali: Jacek Welman – dyrektor Gimnazjum im. Noblistów w Rokietnicy oraz Marek Kurek – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Ponadto trójka najlepszych dziewcząt oraz chłopców otrzymała zaproszenie do udziału w finale programu “Pierwszy krok wioślarski na terenie powiatu poznańskiego”, jaki odbędzie się 29 listopada w hotelu Sheraton w Poznaniu. Zanim do niego dojdzie, rozegrane jeszcze zostaną ostatnie, czwarte zawody w tym roku w Kórniku (16 listopada). Wtedy tez poznamy wszystkich finalistów zawodów.

Tekst: Jacek Pałuba
Zdjęcia: Jacek Bończyk (WZTW)

Opublikowano: 10 listopada 2016