Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Rywalizowali w regatach

Zawodnicy Klubu Elegant ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mosinie, którego organem prowadzącym jest Powiat Poznański, reprezentowali Oddział Regionalny Olimpiad Specjalnych Wielkopolskie – Poznań w IX Ogólnopolskich Regatach Olimpiad Specjalnych w kajakarstwie, które odbyły się w Katowicach.

Klub Elegant reprezentowali zawodnicy należący do Klubu Absolwenta: Marcin Zgoła, Jan Lisiecki i Marek Kołodziejczak. Biorąc pod uwagę krótki czas treningów cieszy brązowy medal, który wywalczył w zaciętej rywalizacji Marcin Zgoła na 500 m. Ten sam zawodnik zajął też 4 miejsce na 200 m. Na tym samym dystansie Marek Kołodziejczak był piąty. Niestety, Jan Lisiecki został zdyskwalifikowany za opuszczenie wyznaczonego toru.

W sumie Oddział Regionalny reprezentowało siedmiu zawodników. Koniec Regat uwieńczony został ceremonią dekoracji wszystkich startujących. Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Śląskie.  Wszystkim zawodnikom składamy ogromne gratulacje za wytrwałość, odwagę i „…bycie dzielnym w swym wysiłku”.

Autor: Małgorzata Roszak

Opublikowano: 6 czerwca 2014