W Rokietnicy o drogach

Za nami pierwsza debata w ramach akcji społecznej „Spotkajmy się w Powiatowej 17.”, którą organizują Fundacja Barak Kultury i poznańska redakcja „Gazety Wyborczej”, a wspiera finansowo powiat poznański. Inauguracja odbyła się 28 lutego w Szkole Podstawowej w Rokietnicy, gdzie rozmawiano o stanie dróg w tej gminie. Połowa z nich to zwykłe „gruntówki”, więc mieszkańcy mają powody do narzekań.

I właśnie, jak sobie poradzić z tym problemem dyskutowano podczas spotkania. Uczestniczyli w nim starosta poznański Jan Grabkowski, wójt Bartosz Derech oraz miejscowi społecznicy. Nie zabrakło także dyskusji z mieszkańcami, których sporo pojawiło się w Szkole Podstawowej. Spotkanie w Rokietnicy było pierwszym z całego cyklu. Kolejne organizowane będą w pozostałych gminach powiatu poznańskiego.

– Chcemy rozmawiać z mieszkańcami naszego powiatu i Metropolii o tym, co się dzieje w ich gminach. Chcemy poznać ich opinie na temat zagospodarowania przestrzeni publicznej, komunikacji, oświaty czy też służby zdrowia. Bo to wszystko na co dzień podlega ich ocenie. I my podczas tego typu spotkań będziemy starali się dowiedzieć, co naszym mieszkańcom się podoba, a co ich boli – powiedział Jan Grabkowski.

W dyskusjach w poszczególnych gminach będą brać udział samorządowcy, eksperci, lokalni społecznicy, a także naukowcy. Akcja „Spotkajmy się w Powiatowej 17.” to próba zwrócenia uwagi na procesy, jakie zachodzą w miejscowościach powiatu poznańskiego. To też przede wszystkim chęć wyszukiwania takich kierunków ich rozwoju, aby stały się one atrakcyjnymi miejscami do życia.

Akcję „Spotkajmy się w Powiatowej 17.” można śledzić na łamach poznańskiego wydania „Gazety Wyborczej” lub na stronie internetowej

Opublikowano: 28 lutego 2018