Nawigacja
Powiat Poznański
powiatowa 17
Telewizja STK
Konkurs Czujka CzaduNieodpłatna pomoc prawna
Telewizyjna17
Radiowa17
Multimedia Aktywność ProjektowaZapowiedzi Wydarzenia Relacje

Szkolny aerobik w Mosinie

DSC_0026

W Mosińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się XVIII mistrzostwa powiatu poznańskiego w aerobiku grupowym szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zawody rozegrano w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej powiatu poznańskiego. Ich celem była popularyzacja aerobiku grupowego oraz wyłonienie zwycięzców w tej dyscyplinie sportu w roku szkolnym 2016/2017, którzy już wkrótce będą reprezentować nasz region w mistrzostwach województwa wielkopolskiego.

Do rywalizacji przystąpiło jedenaście ekip. Najwięcej, bo aż sześć, rywalizowało w kategorii gimnazja. Najlepsze w tym gronie okazały się dziewczyny z Gimnazjum nr 1 w Mosinie. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum im Rady Europy w Kostrzynie, a trzecie – Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu. Wśród szkół ponagimnazjalnych triumfowały zawodniczki Zespołu Szkół nr 1 w Swarzędzu. W tym przypadku o zwycięstwo było jednak zdecydowanie łatwiej, ponieważ do rywalizacji zgłosił się …tylko jeden zespół.

Cztery drużyny walczyły natomiast o prymat wśród szkół podstawowych. Tutaj wygrały młode tancerki ze szkoły nr 1 w Mosinie. Dalsze miejsca zajęły dziewczyny z SP nr 1 w Swarzędzu, SP nr 4 w Swarzędzu oraz SP w Zalasewie. A już wkrótce, bo 8 kwietnia, w Mosinie odbędzie kolejna duża impreza taneczna. Tym razem będzie to XIV Turniej Formacji Tanecznych. Na starcie w tych zawodach ma stanąć blisko sto ekip. W turnieju wezmą udział zespoły – formacje składające się z 7 – 24 tancerek reprezentujących szkoły, kluby, ośrodki kultury, ośrodki sportu, szkoły tańca i zespoły nieformalne.

Redaktor: Tomasz Sikorski
20 marca 2017