Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Targi Edukacji i Pracy w Mosinie

W sali reprezentacyjnej Mosińskiego Ośrodka Kultury odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Targów Edukacji i Pracy w Mosinie. Impreza odbędzie się 1 marc w godz. 10.00-13.00.

Organizator, czyli Gminne Centrum Informacji w Mosinie, wraz z wystawcami przygotował prezentacje zawodów na scenie i stoiskach, dzięki czemu młodzież trzecich klas szkół gimnazjalnych będzie miała okazję uczestniczenia w pokazach na żywo. Podczas Targów będzie także okazja do kontaktu z przedstawicielami instytucji rynku pracy, pośrednikami i doradcami zawodowymi,  którzy będą udzielali informacji o ofertach pracy, wyborze kierunku kształcenia, zawodu czy poruszania się po rynku pracy.

Nowością tegorocznej edycji Targów będzie punkt konsultacyjny Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu i  Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu, w którym będzie można uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat zakładania działalności gospodarczej, sposobów pozyskania dofinansowania na ten cel, form opodatkowania i marketingu w firmie. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy myślą o własnej firmie do skorzystania z bezpośredniej możliwości konsultacji ze specjalistami w tej dziedzinie.

Ważnym aspektem Targów jest także promocja zawodów wśród młodzieży i przybliżenie im ich specyfiki. W tym roku uczniowie będą mieli okazję poznać zawody znane i mniej znane, o których opowiedzą osoby, które bezpośrednio je wykonują. Gimnazjaliści będą mieli okazję do zadawania pytań i zgłębienia wiedzy na ten temat.
Konkursy, pokazy zawodów na scenie, prezentacje na stoiskach, doradztwo i wiele innych atrakcji – to wszystko czeka na uczestników Targów.

Szczegółowe informacje: Gminne Centrum Informacji w Mosinie, tel. 61 8192-746 lub na stronie; www.gci.mosina.pl

PLAKAT_X TEIP

EDYCJA 2015