Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

To był strzał w dziesiątkę

W Wirach, w gminie Komorniki odbył się piaty, jubileuszowy piknik z motoryzacją. Impreza zgromadziła wielu fanów czterech kółek.

– Kiedy pięć lat temu zostałem sołtysem Wir i wpadłem na pomysł zorganizowania “Pikniku z Motoryzacją” nie przypuszczałem, że impreza nabierze takich rozmiarów. Okazało się, że połączenie zabytkowej oraz najnowszej motoryzacji z atmosferą piknikową obfitującą w konkursy dla starszych i najmłodszych, występy artystyczne, koncerty oraz wiele innych atrakcji jest odpowiednią formułą i cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Dominik Występski.

W tym roku, z okazji jubileuszu, imprezą towarzyszącą piknikowi był Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. – To był strzał w dziesiątkę. Na rajd zjechały pojazdy z całej Polski oraz  Niemiec i Węgier. Zawodnicy przejechali 70-kilometrową trasę i byli sporą atrakcją dla mieszkańców. Wszystkie załogi mogliśmy podziwiać w Puszczykowie, Gminie Komorniki oraz częściowo w Gminie Dopiewo. Kulminacją rajdu był otwierający V Piknik konkurs elegancji – dodaje sołtys Wir i pomysłodawca imprezy.

Podczas pikniku zaprezentowano także najnowsze modele samochodów wystawianych przez dealerów, były wybory najpiękniejszych zabytków, konkursy dla dzieci i dorosłych, show taneczne w wykonaniu grupy Twister i FabulousAnima, czy też pokazy sportowe klubu Pretorium z Poznania. Na koniec imprezy świetny koncert zaprezentowała legenda polskiego rocka, zespół Lombard.

Opublikowano: 25 sierpnia 2015