Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Turystyka bez barier i granic

O tym, że turystyka jest dla wszystkich, można się przekonać podczas Wielkopolskiego Rajdu Integracyjnego „Sprawni inaczej – Bez Barier i Granic”. – To jedna z naszych sztandarowych imprez. W tym roku organizujemy ją po raz piętnasty. Jak sama nazwa wskazuje, jej głównym celem jest integracja – mówi Eugeniusz Jacek, prezes i założyciel Koła PTTK „Łaziki” przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Swarzędzu, organizatora rajdu.

Jego zdaniem idea imprezy się sprawdza. – W naszym rajdzie biorą udział zarówno osoby sprawne, jak i te z niepełnosprawnościami. W sumie to ok. dwustu osób. Podczas pierwszych wycieczek było widać, że obie te grupy trzymają się osobno. Z czasem te podziały się jednak zacierały. Teraz już ich nie ma wcale. Wszyscy idą razem i sobie pomagają. Coraz częściej pojawiają się też głosy, że osoby z niepełnosprawnościami są sprawniejsze od tych „normalnych” – uśmiecha się Eugeniusz Jacek.

Organizatorzy rajdu dla uczestników przygotowali kilka rodzajów tras. – Staramy się, by za każdym razem meta rajdu była usytuowana w innym miejscu. Tym razem będzie to Murowana Goślina. Trasy rowerowe będą prowadziły z Poznania i Swarzędza przez malownicze rejony Puszczy Zielonki. Podobnie jak trasy piesze. Do dyspozycji uczestników będzie także autokar. Wózkowicze będą mieli wyznaczoną trasę po Murowanej Goślinie – zdradza prezes.

Rajd „Sprawni inaczej – Bez Barier i Granic” odbędzie się w sobotę 10 czerwca. – O szczegółach można się dowiedzieć na stronie Oddziału Środowiskowego PTTK Poznań-Nowe Miasto czy też na stronie powiatu. Ten rajd to nasza ostatnia tak duża impreza przed wakacjami. Na kolejne zapraszamy już we wrześniu. Wtedy też mamy przygotowanych sporo atrakcji dla miłośników turystyki i aktywnego spędzania wolnego czasu – kończy Eugeniusz Jacek.

Regulamin Rajdu

Opublikowano: 29 maja 2017