Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Walczyli o medale i awans

Na poznańskich Ratajach odbyły się mistrzostwa Wielkopolski w tenisie stołowym. Zawody zdominowali reprezentanci Stelli Niechan Gniezno, ale kilka wartościowych wyników uzyskali także zawodnicy LKTS Luboń. Tenisiści stołowi w mistrzostwach Wielkopolski walczyli nie tylko o miejsca na podium, ale także o awans do finałów mistrzostw Polski, które w dniach 3-5 marca odbędą się w Częstochowie.

W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Monika Jacek z Gniezna, która w finale po zaciętym meczu pokonała 3:2 Maję Zielińską z Lubonia. I to właśnie zawodniczka Stelli zagra w mistrzostwach kraju pod Jasną Górą. Wcześniej dzięki limitowi uzyskanemu na poprzednich turniejach ogólnopolskich awans zapewniła sobie również inna gnieźnianka, Paulina Nowacka. W turnieju kobiet czwarte miejsce zajęła Zuzanna Sułek, a siódme Anita Chudy. Obie na co dzień reprezentują LKTS.

k

Do sporej niespodzianki doszło natomiast w rywalizacji mężczyzn. Tam zdecydowanie najlepszy okazał się bowiem 19-letni Jakub Różak. Tenisista stołowy Stelli w finale ograł 3:0 Macieja Wiśniewskiego z Lubonia, który ostatecznie zajął trzecie miejsce w mistrzostwach. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Mateusza Margrafa z Ostrowa. Dzięki swojej znakomitej grze Różak także pojedzie na mistrzostwa Polski do Częstochowy. Miejsca w trzeciej dziesiątce zajęli gracze LKTS: Tomasz Magnucki, Paweł Stach i Piotr Kołdyka.

p

W Poznaniu grano także gry podwójne. W rywalizacji deblistek zwyciężyły Monika Jacek i Agata Klabińska z Gniezna, a trzecie miejsce zajęły Maja Zielińksa i Anita Chudy. W rywalizacji panów na najwyższym stopniu podium stanęli Jakub Różak i Dawid Balcerzak ze Stelli. Maciej Wiśniewski z LKTS grając w parze z gnieźnianinem Dariuszem Sałamaszkiem został sklasyfikowany na piątej pozycji. Zdecydowanie lepiej Maciej Wiśniewski wypadł w mikście, gdzie w duecie z Mają Zielińską wywalczyli tytuł mistrza Wielkopolski. Trzecie miejsce zajęli Zuzanna Sułek i Piotr Kołdyka.

Opublikowano: 20 lutego 2017