Wolontariat w powiecie doceniony (29.06.2018)

logo głos wielkopolski

W poniedziałek 18 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Poznaniu odbyła się 10 Gala Wolontariatu. Wyróżnieni zostali wolontariusze z powiatu poznańskiego. Po raz pierwszy statuetki wręczone zostały także Dziesięciu Niezwykłym – osobom, których działalność wpisuje się w ideę wolontariatu, bo na przestrzeni minionych lat bardzo aktywnie działają na rzecz innych.

– Doceniamy ludzi, którzy w nieprzeciętny sposób myślą o drugim człowieku. Co więcej, niosą im pomoc, nie oczekując nic w zamian. To dla mnie wyróżnienie móc podziękować właśnie takim mieszkańcom powiatu poznańskiego – naszym wolontariuszom. I czynię to w imieniu wszystkich, którzy tego dobra od was doświadczają – mówił Jan Grabkowski, starosta poznański, podczas gali.

Jak się okazuje, powiat poznański ma szczęście do ludzi, którzy mają głowę pełną pasji i serca wrażliwe na innych. Do blisko 60 wolontariuszy trafiły statuetki, które wręczali Jan Grabkowski i Marek Lis, przewodniczący Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia. Nagrodzeni podkreślali, że choć nie pomagają z myślą o takim podziękowaniu, wyróżnienie jeszcze bardziej zmobilizuje ich do dalszej pracy na rzecz innych. – Wolontariat uczy szacunku dla drugiego człowieka, czyni nas lepszymi – mówili.

Głos Wielkopolski

Opublikowano: 20 czerwca 2018