Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

1050 lat muzyki w Polsce

Już wkrótce rozpocznie się cykl koncertów pod nazwą „1050 lat muzyki w Polsce – od średniowiecza do współczesności”, czyli muzycznym szlakiem przez epoki i wybrane gminy powiatu poznańskiego. Jego główną ideą jest przedstawienie publiczności istotnych dla kultury polskiej dzieł muzycznych.

Na projekt składać się będzie cykl koncertów połączonych z krótkimi prelekcjami. Zakłada on także umiejętne połączenie na scenach koncertowych muzyków – amatorów i profesjonalistów związanych z powiatem poznańskim. Wykonawcy podczas koncertów zaprezentują utwory o znaczącym wpływie na polską sztukę muzyczną od średniowiecza do współczesności.

Pierwszy koncert, który odbędzie się 23 kwietnia w Lusowie przeniesie nas w klimat chorału gregoriańskiego,  najstarszych pieśni w języku polskim jak „Bogurodzica”,„Chwała Tobie Gospodzinie” czy pieśni żaków Krakowskich, np. „Breve regnum”. Publiczność będzie mogła usłyszeć m.in. utwory takich kompozytorów jak Mikołaj z Radomia, Mikołaj Gomółka czy Wacław z Szamotuł.

Więcej szczegółów na stronie http://europejczyk.org/1050-lat-muzyki-w-polsce.html oraz na zamieszczonych poniżej plakatach.

PLAKAT 1º KONCERT v.Koncowa-001PLAKAT ZBIORCZY v.Koncowa

Opublikowano: 4 kwietnia 2016