Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Kolejny wykład 17. OUPP

Gimnazjum Nr 1 w Murowanej Goślinie było gospodarzem kolejnego wykładu w ramach w ramach 17. Otwartego Uniwersytetu Powiatu Poznańskiego. Tym razem, z racji miejsca i czasu, wykład zgromadził przede wszystkim młodych ludzi. Dla nich prof. Karol Olejnik przygotował  wykład pt. Etos pracy organicznej w powiecie poznańskim. Profesor mówił o znaczeniu kultury i edukacji w tworzeniu się  wspólnoty regionalnej.

Z młodzieżą spotkał się również Jan Grabkowski, Starosta Poznański, który przybliżył działanie samorządu powiatowego. Opowiedział o zadaniach jakie stoją przed starostą jako gospodarzem tak dużego terenu jakim jest powiat poznański.  Wystąpienie spotkało się z dużym zainteresowaniem. Starosta odpowiadał również na pytania z Sali. Młodzi ludzie pytali m.in. o jego zainteresowania, hobby a także poglądy na tematy uniwersalne. Najciekawsze pytania zostały nagrodzone publikacją „Leksykon krajoznawczo-turystyczny powiatu poznańskiego” pod red. Włodzimierza Łęckiego.

17. Otwarty Uniwersytet Powiatu Poznańskiego, to cykl wykładów o charakterze akademickim dotyczący życia społecznego, gospodarczego oraz różnych dziedzin nauki, jak np.: historia czy socjologia. Wykłady są skierowane do mieszkańców powiatu poznańskiego wywodzących się z różnych grup społecznych i będących w różnym wieku. Na Uniwersytecie zapewniamy najwyższy poziom profesorski, a także udział cenionych postaci z różnych dziedzin życia publicznego. Następny wykład odbędzie się 17 czerwca br. w Ośrodku Kultury w Suchym Lesie, tematem przewodnim będzie wykład prof. Andrzeja Saksona, pt.  Powiat poznański jako punkt na linii Berlin – Moskwa

Redaktor: Administrator strony
Opublikowano: 4 czerwca 2014