22. Dożynki Wielkopolskie

Po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Pleszewie odbyły się 22. Wojewódzko-Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie. Brał w nich udział powiat poznański. Gospodarzami wydarzenia byli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta pleszewski Maciej Wasielewski oraz burmistrz miasta i gminy Pleszew Arkadiusz Ptak. Tradycyjnie święto plonów rozpoczęto mszą świętą, prowadzoną przez biskupa Kaliskiego Damiana Bryla.

Obrzęd dożynkowy zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Łany Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jak zwykle była także wystawa wieńców, na której zaprezentowano wieniec powiatu poznańskiego. Uczestnicy dożynek mogli również odwiedzić wystawę rolniczą, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich oraz lokalnych wytwórców żywności.

Redaktor: Andrzej Och
Opublikowano: 27 sierpnia 2023