30 ton dyni w Deli Parku

festiwal dyni w deli parku

W ostatni weekend września, podczas IX Festiwalu Dyni, Deli Park zamienił się w prawdziwe, dyniowe królestwo. Z tej okazji w Trzebawiu, w gminie Stęszew, pojawiły się prawdziwe tłumy mieszkańców powiatu poznańskiego, głównie rodziny z dziećmi. – W tym roku, do dekoracji naszego obiektu, zużyliśmy około 30 ton dyni. Wszystkie ścieżki zostały przystrojone tymi warzywami. Jest też szereg nowych atrakcji, które zostały wykonane za pomocą dyni – mówił Krzysztof Nowak, dyrektor Deli Parku.

Jedną z głównych atrakcji Festiwalu był pokaz kulinarny w wykonaniu Mateusza Gesslera, który przygotował m.in. gnocchi z dynią. Na odwiedzających czekały także inne atrakcje. Dzieci mogły wziąć udział w warsztatach kreatywnych, zabawach ruchowych, uczestniczyć w gotowaniu zupy dyniowej z szefem kuchni oraz podziwiać prace uczestników dyniowych konkursów. Festiwal w Deli Parku swoim patronatem objął starosta poznański Jan Grabkowski.

Autor: Weronika Golińska
Zdjęcia: Agata Mazurkiewicz